Program na školní rok

ZÁŘÍ – VÍTÁME VÁS VE ŠKOLCE

Na začátku školního roku děti prožívají mnoho nových situací, proto se zaměřujeme na hry, které pomohou dětem počáteční těžkosti překonat a šťastně a úspěšně se sžít s novým prostředím a také se snažíme probudit důvěru k sobě i ostatním. V průběhu měsíce se děti zábavnou a živou formou seznámí se základními pravidly chování a života ve školce. Především vytvoříme atmosféru, ve které děti budou prožívat zdravé kamarádské vztahy a v níž se naučí je navazovat a rozvíjet.

ŘÍJEN –  PŘÍRODA JE KRÁSNĚ BAREVNÁ

Děti milují barvy. Dostanou hodně přílěžitosti s nimi pracovat, povídat si o obrázcích a tvořit. Rozvíjíme nejen výtvarné schopnosti, ale také fantazii, slovní zásobu, vnímavost a citlivost.

LISTOPAD – MAGICKÝ SVĚT SMYSLŮ

Nikdo nepoužívá všechny smysly s takovým nadšením a zájmem jako děti. Učitelé nabídnou řadu poznávacích zážitků a učí děti, aby si byly vědomy svého těla. Mnohé smyslové hry děti tak zaujmou, že nebudou vědět, kdy s nimi přestat.

PROSINEC – TĚŠÍME SE NA VÁNOCE

Připravujeme se na Mikuláše a malujeme dopis Ježíškovi. Vánoční čas je velmi magický a tuto atmosféru děti s učiteli vytvoří i ve školce. Vyzdobíme si školku, povídáme si o tradicích a pozveme maminku a tatínka
na Vánoční besídku.

LEDEN – CO ZE MĚ DĚLÁ ČLOVĚKA

Už víme, kdo jsme a co můžeme dělat. Jsme lidmi a jako lidé toho můžeme hodně. Hrajeme si na rodinu, rozvíjíme představivost. Podnítíme myšlenkové pochody dítěte. Jaký je rozdíl mezi životem zvířat a člověka? Také se zaměříme na hrubou motoriku. Jak lze pohybovat tělem? Jen se podívejte k čemu máme svaly a kosti! Zkrátka být člověkem je něco úžasného.

ÚNOR – NAŠE PŘEKRÁSNÁ ZEMĚ

Země je naším domovem, doma cítíme něhu a teplo. Co vše nás obklopuje. Z čeho se skládá Země. Učením o různých prostředích na Zemi, jako o pouštích a tropických pralesích, poznají děti něco nového. Poznají, co zajímavého nám Země nabízí, co ještě člověk musí objevit, a že si těchto darů musí vážit. Děti si osvojí úctu k životnímu prostředí a péči o něj.

BŘEZEN – PŘIPRAVME SI DEŠTNÍKY

Nezvyklý pohled na počasí. Počasí se nějak odráží v našem životě každý den a to utužuje vědomí světa kolem nás.
Jen se podívejte ven, jestlipak se pohybují větvičky stromů? Co asi jimi hýbe? Je jasno nebo zataženo?

DUBEN – ZKOUMÁNÍ SVĚTA ZVÍŘAT

Děti zvířata milují a jsou pro ně pramenem úžasu. Když dítě objeví pod listem housenku, má radost, když spatří ptáčka, chce za ním běžet. Je přirozené, že zvířata přitahují děti jako magnet. v mnohém se jim totiž podobají.
Také dýchají, požívají potravu a spí. Děti mají ke zvířatům silný citový vztah a hry na zvířátka je velmi těší.

KVĚTEN – NASEDAT, PEVNĚ SE DRŽTE A JEDEME

Děti se seznámí s dopravními prostředky. Doprava nabízí bezpočet možností. Děti začnou přemýšlet o různých a nazřídka tvůrčích způsobech, jak se dostat odtud tam, nebo zpátky. Jak ses dostal do školky? Autem? Autobusem? Nebo se snad někomu poštěstilo přiletět vrtulníkem? Otázky, jak co funguje a na co se to používá, kde se stavějí koleje, nedopřávají dětské mysli pokoje. S trochou fantazie si vyjedeme třeba na výlet ponorkou, nebo poletíme balonem, vymyslíme auto vlastní konstrukce. Doprava dětem připraví mnohá poutavá dobrodružství.

ČERVEN – ZÁBAVA A HRY VENKU NA ROZKVETLÉ LOUCE

Hebký trávník přímo láká, volný prostor vybízí k prozkoumávání nepoznaného a k nespoutanému pohybu. Zdokonalujeme pohybové schopnosti. Také spousta rozkvetlých květin nás zajímá. Jak se jim říká? Jak to dělá ta včelka? Sluníčko nás hezky hřeje.

ČERVENEC – Děti si užívají volno se svými rodiči (školka je zavřená) nebo mohou využít služeb školky Sunny Garden.

SRPEN  – Prázdninový program plný her, zábavy a soutěží.

 

Dobrá Školka je otevřena celoročně, vyjma státních svátků, Velikonoc, Vánočních prázdnin a července.

Otevírací doba: Pondělí až Pátek od 7:30 – 18:00

Site is using the Seo Wizard plugin by http://seo.uk.net/