Otázky a odpovědi

Na některé otázky naleznete odpovědi zde na jiné jen při osobní návštěvě. Přečtěte si více o naši filozofii a přístupu ke vzdělávání dětí v ranném věku. Zjistěte, co znamená „Učím se hrou“. Presvěčte se o tom, zda se Dobrá Školka® může podílet na péči a výchově Vašeho dítě.

Nejčastěji kladené otázky:

 

Jaká je provozní doba?

Otevírací doba je od 7:30 do 17:00. Po zavírací době je možné si předem domluvit hodinové hlídání.

Co je to poměr učitel-dítě?

V základu je to poměr kolik dětí připadá na jednu dospělou osobu – tetu, učitelku. Při otevření nové Dobré Školky je poměr vždy nižší, později při naplnění kapacity již dosahuje standardu 1:10

Zajišťuje Dobrá Školka stravu a pitný režim?

Ano, my se postaráme o Vaše dítě a jeho nutriční potřeby v průběhu celého dne.

Co dělat, když je moje dítě alergické na některé druhy potravin?

Vždy na rodičích požadujeme informace o ditěti včetně všech zdravotních problémů a dalších možných komplikaci i alergií. Na základě potvrzení od ošetřujícího dětského lékaře bude vytvořen seznam zakázaných či nevhodných potravin a jídelníček bude následně upraven. Na zdravotní záležitosti budou upozorněni i pedagogové.Pokud má dítě specifickou dietu, může mít vlastní obědy z domova, které mu přihřejeme v mikrovlné troubě.

Organizujete během roku cesty mimo Školku či výlety?

Ano, organizujeme akce mimo DOBROU ŠKOLKU pro obohacení učebních zkušeností. Všechny cíle exkurzí jsou vhodné pro malé děti. Sledujeme velmi přísné postupy pro zajištění bezpečnosti a zabezpečení, zatímco vaše dítě je mimo z budovy.

Můžou se rodiče zúčastnit programu v DOBRÉ ŠKOLCE?

Nevyžadujeme, aby se rodiče povině účastnili na školním programu, ale podporujeme a souhlasíme se všemi rodičovskými aktivitami směřujícími k dobru dítěte – tedy i návštěvy a pobyt rodičů s dětmi ve školce také mimo oficiální rodičovské besídky.

Jaké je školné a jak se zaplatí?

Základní školné je stejné a neliší se podle lokality ani třídy. Přesnou cenu můžete získat na stránce ceník. Platba může proběhnout osobně v DOBRÉ ŠKOLCE nebo převodem na účet. Školné se platí dopředu a je splatné poslední týden předcházejícího měsíce, tj. musí být poslední den v měsíci připsané na účtu nebo zaplaceno v hotovosti v DOBRÉ ŠKOLCE pro následující docházkový měsíc. Zeptejte se ředitele/ky na více informací jak se přihlásit do DOBRÉ ŠKOLKY® a kolik zaplatit.

Jak jsou děti hodnoceny?

Jsme pro důslednou a pravidelnou komunikaci s rodiči, pokud jde o rozvoj jejich dětí. Poskytujeme týdenní zprávy o pokrocích – shrnutí, které se nazývá Individuální hodnocení cílů výuky, sleduje pokroky Vašeho dítě v programých cílech vzdělávání. Rodiče také dvakrát do roka obdrží hodnocení, ale hlavně – učitelé jsou k dispozici každý den, aby odpověděli na všetečné otázky – to je nejlepší cesta k informovanosti.

Site is using the Seo Wizard plugin by http://seo.uk.net/